Marzysz o tym, aby odkryć w sobie drzemiący potencjał i ruszyć z miejsca?  Poniżej przedstawiam zbiór mechanizmów, które pomagają wzmocni...

32 Komentarzy

Marzysz o tym, aby odkryć w sobie drzemiący potencjał i ruszyć z miejsca? 

Poniżej przedstawiam zbiór mechanizmów, które pomagają wzmocnić i wyzwolić w sobie chęć działania. Sprawdź, może również Tobie pomogą one odnieść sukces? 


1) PASJA

Pasja to siła - nadaje życiu treść i sens. Przypomnij sobie, kiedy ostatni raz pochłonęło Cię coś tak bardzo, że praca po nocach i brak snu nie miały znaczenia - nie wiadomo skąd nagle pojawiały się moce i nadwyżka energii aby funkcjonować w totalnie nieludzkich warunkach 24 godziny na dobę - liczył się projekt i wręcz obsesja na temat jego realizacji.

 

2) WIARA

W wielu książkach i filmach bardzo często można spotkać się ze świadectwem na temat tego jak ogromną moc sprawczą ma wiara w to co robimy i w to kim możemy się stać. Pamiętaj, że ludzie sukcesu wiedzą czego chcą i przede wszystkim wierzą, że mogą to osiągnąć.

 

3) STRATEGIA

Pasja i wiara oczywiście nie wystarczą, trzeba mieć strategię działania -> zorganizuj środki które przybliżą Cię do realizacji Twoich celów.

 

4) WARTOŚCI

Wartości to nic innego jak Twój system przekonań, to dzięki swoim wartościom odróżniasz między innymi dobro od zła według swoich standardów. Pamiętaj, że jeśli będziesz robić coś co nie jest spójne z tym co czujesz i czym kierujesz się w życiu prędzej czy później dopadnie Cię smutek i niezadowolenie a już na pewno nie będziesz odczuwał wewnętrznego spełnienia i osiągnięcia jakiegokolwiek sukcesu.

 

5) ENERGIA

Zadbaj o swoją energię witalną - o zdrowie fizyczne i mentalne. Pamiętaj, że nasz czas jest ograniczony dlatego chwytaj szanse jakie przynosi Ci życie i ciesz się z możliwości, które posiadasz.

 

6) UMIEJĘTNOŚĆ NAWIĄZYWANIA KONTAKTÓW

Nawiązuj kontakty z innymi ludźmi i pogłębiaj więzi, w grupie siła. Ucz się od innych i korzystaj z ich doświadczenia i chęci dzielenia się wiedzą. 

 

7) KOMUNIKACJA

To jak komunikujesz się sam z sobą, a także z innymi ludźmi, moim zdaniem, jest jedną z najważniejszych umiejętności. Poświęć dużą część swojego czasu na naukę słuchania oraz tego jak w zrozumiały sposób przekazywać myśli i wyrażać swoje uczucia

 A Ty jakie masz przemyślenia na ten temat? Co Twoim zdaniem powinno jeszcze znaleźć się na tej liście? 
Podobne wpisy

32 komentarze:

 1. W moim przypadku sprawdził się "nóż na gardle". Oczywiście nie dosłownie, tylko symbolicznie. Trudna sytuacja stała się katalizatorem zmian.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że bardzo wiele osób tak ma, że zaczyna działać dopiero kiedy stają oko w oko ze skrajnie trudną sytuacją i już nie mają wyjścia. Kojarzy mi się to z prokrastynacją, zwlekaniem i odkładaniem decyzji na później. Nauczona doświadczeniem staram się teraz nie doprowadzać do momentu, w którym budzę się z tym przysłowiowym nożem na gardle, mam nadzieję, że Ty również wyciągnąłeś wnioski :)

   Usuń
 2. Bardzo dobry wpis! Wszystkie punkty są nieziemsko ważne, by w końcu ruszyć z miejsca i zacząć działać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wytrwałość, upór, konsekwencja oraz lut szczęścia :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo bardzo ważne elementy, dziękuję za uzupełnienie listy! :)

   Usuń
 4. Bardzo fajny wpis ;-) Ja bym dodała, że czasem do zmiany, do nabrania chęci motywuje nas nuda, stagnacja w życiu. Wreszcie siadamy, mówimy sobie, że jest nudno i chcemy zrobić coś szalonego, spontanicznego. W moim przypadku zadziałało bardzo dobrze! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, chociaż bardzo trudno wyjść z takiego zapętlenia i rutyny dnia codziennego.

   Usuń
 5. Wszystko się zgadza, byśmy umieli tylko wcielać to w życie!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze trzeba próbować, metoda małych kroków zawsze się sprawdza :)

   Usuń
 6. To co uwalnia,to zdać sobie sprawę z blokad-np.nadmierne oczekiwania efektów-to jak podglądanie korzonków w ziemi i sprawdzanie czy rosną...i jakoś wtedy roślinka więdnie,marnieje...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pracować w ciszy.. niech efekty zrobią hałas ;)

   Usuń
 7. Wszystkie z tych elementów są ważne, ale mnie chyba najbardziej nakręca i popycha do działania moja pasja:).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, podzielisz się czym się zajmujesz?

   Usuń
 8. Zgadzam się ze wszystkimi podpunktami, które wymieniłaś. Pasja i energia i jeszcze cierpliwość bym dodała - to takie moje top 3 :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo tak cierpliwość bardzo ważna sprawa :)

   Usuń
 9. Mam watpliwości co do punktu pierwszego - u Ciebie jest na poczatku, a do rzeczy za które powinniśmy się zabrać często nie mamy w ogóle pasji - jest jedynie szansa że w toku działania stanie się to nasza pasja. Np. kiedy ktos musi duzo schudnąc- prawdopodobnie sport nie jest jego pasją. Jednak w toku kolejnych działań sport może się stać taką pasją dla tej osoby.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chronologia nie ma tutaj znaczenia, kolejność dowolna :)

   Usuń
 10. Bardzo mądre! Wszystkie te mechanizmy mają udział w moim życiu, ale chyba najbardziej energii dodaje mi pasja. Nie raz jeździłem na deskorolce na słońcu po 10 godzin i mimo zmęczenia widoczny był bez przerwy uśmiech na mojej twarzy. Z wiara to samo, liczy się zarówno wiara w siebie jak i wiara w Boga, ludzi i miłość:) Za wiarą idzie też nadzieja, np. na lepsze jutro czyli nadzieja na dojście do upragnionego celu :) Przez to jesteśmy w stanie spełnić każde ze swoich marzeń.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za bardzo fajne podsumowanie! :)

   Usuń
 11. Dobrze napisane, ja bym dodała jeszcze determinację :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, determinacja i wytrwałość w dążeniu do celu również są niezbędne :)

   Usuń
 12. U mnie bardzo dużo wyszło z pasji od lat, wiary w marzenia i chęci :) Naprawdę wiara czyni cuda, a intuicja to potęga :) Świetny wpis!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) intuicja sama w sobie ma chyba coś magicznego chociaż dzisiaj jestem ją sobie w stanie wytłumaczyć podświadomością :)

   Usuń
 13. Można też dodać sytuację ekstremalną, czyli taką w której albo coś zrobimy albo będzie po nas.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby jak najrzadziej doprowadzać do takich sytuacji! też mi się kilka razy zdarzyło, ale nie powiem żebym była wtedy dumna z siebie nawet po wykonaniu takiego zadania z pozytywnym efektem..

   Usuń
 14. Pasja może być świetnym motorem napędowym :) kiedy robię coś co sprawia mi przyjemność, pochlania mnie to na długie godziny. Dodalabym tutaj jeszcze dbanie o siebie (choć to może zawierać się w punkcie 5 o energii). Jeśli nie zadbamy o jakość naszego jedzenia, dawkę ruchu czy prawidłowy sen, nawet ogromna pasja czy determinacja nie starczą na długo jeśli po prostu nie będziemy mieć siły do dziania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się! nasze zdrowie na pierwszym miejscu - jeśli o siebie nie zadbamy to na dłuższą metę nie uda nam się wiele zdziałać.

   Usuń
 15. Dobry wpis :) pasja jest bardzo ważna aby cokolwiek zacząć. Kiedy coś nam sprawia spora frajdę, wtedy nawet nie zauważamy ile czasu i sił temu poświęciliśmy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ja długo jej szukałam, ale teraz naprawdę czuję, że jest fanie a będzie jeszcze fajniej ;)

   Usuń