Każdego dnia podejmujemy mnóstwo różnych (małych i dużych) decyzji: ➡ wstać czy jeszcze chwilę poleżeć? ➡ zjeść coś słodkiego czy nie zje...

22 Komentarzy
Każdego dnia podejmujemy mnóstwo różnych (małych i dużych) decyzji:
wstać czy jeszcze chwilę poleżeć?
zjeść coś słodkiego czy nie zjeść?
powiedzieć czy odpuścić?
wyjść pobiegać czy może obejrzeć serial pod kocem bo zimno..?


A może jednak zacznę od jutra...?


Przede wszystkim zadaj sobie pytanie, czy to co teraz zrobisz bardziej Cię przybliży czy oddali od realizacji Twoich marzeń?

Nie pozwól aby odkładanie spraw "na później" weszło Ci w nawyk - DZIAŁAJ tu i teraz - nic samo się nie wydarzy ;)

Często przekładamy decyzję o ruszeniu z miejsca na kolejny i jeszcze kolejny dzień i nim się orientujemy okazuje się, że minął kolejny tydzień, miesiąc, rok..

Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że tak naprawdę miejsce, w którym jesteśmy dzisiaj jest wypadkową naszych dotychczasowych działań i podjętych decyzji. W końcu przychodzi taki moment, gdzie okazuje się, że nikt inny za nas nie zrobi pewnych rzeczy, że trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i odpowiedzialność za własne życie.

Jakie są Twoje wymówki? Działasz czy tylko udajesz, że robisz?

Tylko Ty wiesz, kiedy dajesz z siebie z 100%, a kiedy udajesz że robisz cokolwiek. Tylko Ty wiesz na ile Cię stać, pamiętaj, że zawsze i wszędzie pracujesz na swój własny rachunek!

 Co dzisiaj zrobisz co przybliży Cię do realizacji Twoich marzeń?


Podobne wpisy

22 komentarze:

 1. Czasem mam problem z odkładaniem wszystkiego na pózniej, ale staram się z tym walczyć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam książkę pt. "Zjedz tę żabę" autorstwa Briana Tracy'ego :)

   Usuń
 2. Co dzisiaj zrobię? To co wczoraj i przedwczoraj i jeszcze dzień wcześniej - wykonam swoją pracę, na której się znam, dzięki której zarabiam i która daje mi satysfakcję ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oooo that's the spirit! super! pozdrawiam :))

   Usuń
 3. Decyzje lub ich brak kształtują nasze życie codziennie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to prawda. Brak decyzji jest również decyzją..

   Usuń
 4. Raczej nie mam problemu z działaniem i motywacją. Jak mi na czymś naprawdę zależy, to wstaję i robię :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, domyślam się, że skuteczność również na wysokim poziomie? :)

   Usuń
 5. Widzę, że też czytałaś "Zjedz tę żabę" :) To pozycja, którą wskazuję wszystkim zainteresowanym w temacie zwiększenia swojej produktywności. Książki Tracy'ego są lekkie, ale konkretne, co czyni je bardzo przystępnymi. Poleciłabyś coś jeszcze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, zdecydowanie są łatwo przyswajalne i napisane dosyć przystępnym językiem. Z B.Tracy'ego to jeszcze "Potęga pewności siebie" - klasyk jak dla mnie.

   A z takich co ostatnio czytałam to na pewno A.Robbins "Nasza moc bez granic" i Covey'a "Zasady skutecznego przywództwa" - tylko napisane już trochę trudniejszym językiem.

   Jeśli te Ci się spodobają to zapraszam po kolejne tytuły - pozdrawiam :)

   Usuń
 6. Dziękuję za ten post! Zmotywowałaś mnie bardzo. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się przeogromnie! trzymam kciuki za wytrwałość! :)

   Usuń
 7. Nawet najłatwiejsze dycyzje, przychodzą nam z wielkim trudem. Ale warto czasami rzucić wszystko i spełniać marzenia, nie czekać na odpowiedzi moment, bo ten może nigdy nie nadejść. ;) Dziękuję za motywujący wpis :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi miło. Ja się nauczyłam za dużo nie zastanawiać, po prostu działać i wtedy za tym idzie energia a jak wszystko zaczyna się układać to dodatkowo motywacja wzrasta :)

   Usuń
 8. Motywująco. :) Ja sobie zawsze powtarzam, że rok ma 365 dni. Więc jeżeli każdy mój dzień będzie wyglądał tak samo to za 365 dni nic się nie zmieni i będę dalej w tym samym miejscu. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo świetna motywacja, najważniejsze to znaleźć sposób na siebie bo ludzie kierują się różnymi wartościami i nie na wszystkich działa to samo.

   Usuń
 9. Motywujący wpis. Na co dzień często zapominamy o tym, że to suma malutkich kroków przybliża nas do spełniania marzeń, a to wymaga wytrwałości...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Zdecydowanie, małymi krokami do celu. Często przeceniamy to co chcemy osiągnąć w ciągu jednego dnia a zapominamy o tym ile możemy osiągnąć właśnie z takich małych, systematycznych działań. Jak już przejdziemy najtrudniejszy etap, kiedy trzeba się przemóc aby zacząć coś robić to później odnajduje się w tym mega przyjemność i wszystkie obiekcje schodzą na dalszy plan.

   Usuń
 10. Krótki aczkolwiek treściwy tekst. Każdego dnia staram się zrobić choć jeden mały krok, który przybliży mnie do celu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, trzymam kciuki za realizację celów! pozdrawiam :)

   Usuń
 11. Przeczytam książkę-w ramach samorozwoju:)) I to jest ten mój mały krok

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, gratuluję - każdy krok jest ważny! Pozdrawiam :)

   Usuń