Z każdego prozdrowotnego bloga krzyczą do nas artykuły i zdjęcia zachęcające do tego aby codziennie rano, najlepiej na czczo, pić szklankę w...

6 Komentarzy
Z każdego prozdrowotnego bloga krzyczą do nas artykuły i zdjęcia zachęcające do tego aby codziennie rano, najlepiej na czczo, pić szklankę wody na przykład z cytryną (ma to m.in. "rozkręcić" nasz metabolizm i oczyścić organizm).

Woda stanowi około 70% masy ludzkiego ciała, dlatego ważne jest aby dostarczać ją organizmowi w odpowiedniej ilości ale również z zachowaniem najwyższej jakości parametrów. Więcej na temat znaczenia wody w organizmie przeczytasz tutaj.

Odpowiednie nawodnienie to gwarancja właściwego funkcjonowania zarówno ciała, jak i umysłu przez cały dzień dlatego chciałabym zwrócić uwagę, że bardzo ważne jest to jaką jakościowo spożywamy wodę (!).

Muszę przyznać, że sama do tej pory nie bardzo zwracałam uwagę na taki "szczegół", który jak się okazuje aż takim szczegółem nie jest.

Optymalna dla człowieka  woda powinna charakteryzować  się stosunkowo wysokim natlenieniem, odczynem lekko-zasadowym, a także posiadać niską zawartość minerałów.

Ostatnio wypróbowałam naturalną wodę ID’EAU, która dzięki swoim właściwością realnie wpływa na prozdrowotną regulację procesów fizjologicznych w organizmie i z pełną odpowiedzialnością mogę ją polecić.

Spożywanie tej, delikatnej w smaku wody niesie ze sobą konkretne korzyści takie jak:

 • optymalne nawodnienie (struktura niezagregowanych cząsteczek ułatwia i intensyfikuje  jej wchłanianie, co sprawia, że szybciej i w większej ilości uzupełnimy niedobór wody),
 • lepsza przemiana materii - jedym z niezbędnych związków chemicznych do procesu przemiany materii jest tlen, woda ta zawiera go nawet do 2-wóch razy więcej niż inne wody mineralne,
 • utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej (dzięki alkalicznemu pH),
 • lepsza wydolność organizmu (szybsza regeneracja oraz zwiększenie odporności na długotrwały wysiłek).

A zatem, jeśli będziecie mieli okazję wypróbować to szczerze zachęcam -  zwłaszcza, że woda ta jest wydobywana w Polsce z naturalnego samo-wypływowego źródła - tymczasem ja wrzucam swoją butelkę do torby i lecę na trening :)

PS. Wiem, że nie każdy może sobie pozwolić na picie cytrusów na pusty żołądek tym bardziej dlatego warto zwrócić uwagę na to jakiej jakości wodę spożywamy i wprowadzić nawyk zaczynania poranka od szklanki czystej, wartościowej wody :)

źródło: www.ideau.pl
Podobne wpisy

6 komentarzy:

 1. Obecnie staram sie pić wodę na czczo. Niestety nie zawsze mi to wychodzi. Jestem straszna herbaciara i najchętniej to ten napój pijam. Niemniej wprowadzam dobre nawyki. Po Twoim tekście zmotywuje sie jeszcze bardziej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, cieszę się, że wpis Cię zmotywował. Jaką herbatę lubisz najbardziej?

   Usuń
 2. Woda to coś, co mam zawsze przy sobie. Noszę do pracy, na trening, a na spacery mniejszą wersję. Staram się też motywować wszystkich wokół mnie, by pili odpowiednią ilość wody w ciągu dnia, ale przyznam, że to wcale nie takie proste ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, że masz taki nawyk, mi jest czasem naprawdę trudno - jak już mi się wydaje, że jest ok to po czasie się orientuję, że ponownie brakuje mi odpowiedniego nawodnienia.. no, ale najważniejsza jest świadomość bo wiele osób bardzo często nie zdaje sobie sprawy z tego, że wiele problemów w ciągu dnia może być spowodowanym właśnie odwodnieniem np. migrena.

   Usuń
 3. Miałam okazję spróbować tej wody na swoim ostatnim blogerskim spotkaniu - i jest naprawdę bardzo smaczna :) Generalnie najchętniej piję właśnie wodę albo zieloną herbatę - bo nic tak dobrze nie gasi pragnienia, a po słodkich sokach chce się pić jeszcze bardziej (nie wspominając o kaloriach).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak zdecydowanie, jeśli już pokuszę się o sok to najczęściej marchewkowy albo z buraków :) cieszę się, że woda również Ci smakowała, ja jestem pod wrażeniem, że ma tyle cennych właściwości i do tej pory nie zdawałam sobie sprawy z tego jak ważny jest wybór odpowiedniej wody.

   Usuń