Każdego dnia pędzimy i łatwo można się pogubić w chaosie dnia codziennego, jeśli Ty nad tym panujesz to szczerze Ci gratuluję :) a jeśli je...

0 Komentarzy
Każdego dnia pędzimy i łatwo można się pogubić w chaosie dnia codziennego, jeśli Ty nad tym panujesz to szczerze Ci gratuluję :) a jeśli jesteś na życiowym zakręcie albo po prostu chcesz się zatrzymać na chwilę i/lub zainspirować to zostań ze mną jeszcze na chwilę :)

Kilkakrotnie czytałam już pozycje książkowe Reginy Brett i przy spadku formy często wracam do swoich notatek, nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie większość książek jest pomazana ołówkiem, zakreślaczem albo obklejona kolorowymi karteczkami :) Dzisiaj wybrałam kilka ważnych punktów z książki tej autorki aby zmotywować i siebie i Ciebie, o ile w ogóle tego potrzebujesz a jeśli nie to i tak myślę, że warto bo moim zdaniem skłaniają do refleksji a na nią niekoniecznie jest zbyt czasu w całotygodniowym zabieganiu..

  1. Ważne jest, aby uświadomić sobie, że nasze zachcianki nie zawsze odzwierciedlają nasze potrzeby, a często nie odzwierciedlają nawet naszych pragnień. Najważniejsze są mądre wybory, które przyniosą nam długotrwałą satysfakcję.
  2. Płacz w samotności nie ma takiej mocy jak płacz w towarzystwie, gdy płaczesz sam wylewasz cały czas te same łzy, gdy płaczesz z kimś Twoje łzy mogą uzdrowić Cię raz na zawsze. Trzeba być silnym aby płakać, a jeszcze silniejszym aby pokazać innym swoje łzy - okazywanie słabości jest siłą.
  3. Nigdy nie dostajemy więcej niż potrafimy udźwignąć - niektórzy potrafią znieść więcej, inni mniej.
  4. O tym, kim naprawdę jesteśmy decydują nasze wybory - to wybór a nie przypadek decyduje o Twoim przeznaczeniu. Samemu trzeba zdecydować ile jest się wartym, jaką rolę odgrywa się w życiu i jak nadać jemu sens.
  5. Zapomnij o wczoraj i nie myśl o jutrze, po prostu żyj dniem dzisiejszym i chwilą obecną.
  6. Nie oszczędzaj nic na przyszłość i wyjątkowe okazje bo każdy dzień jest wyjątkowym i cennym darem, skończ z bylejakością!
  7. Nikt nie może Cię uszczęśliwić - to Twoje zadanie. Zaakceptuj to i ciesz się z tego. Możesz być albo szczęśliwy albo zrozpaczony - jedno i drugie wymaga tyle samo wysiłku.
  8. Pozbądź się wszystkiego co nie jest pożyteczne, piękne lub radosne. Dzięki porządkom uwalniamy się od przeszłości i robimy miejsce na nowe.
  9. Każdy ma czasem gorszy dzień. Nieważne jak się czujesz, zawsze stosuj zasadę: wstań, wyjdź i przyjdź gdzie trzeba. Nie marnuj dnia! Staw życiu czoła. Świat codziennie się do nas uśmiecha, czasem jest to po prostu śmiech przez łzy.
  10. Jeśli o nic nie prosisz niczego nie dostaniesz. Jeśli nawet nie zapytasz odpowiedź zawsze będzie brzmieć: "nie" i Ty sam sobie jej udzieliłeś.

Napisz w komentarzu, czy któraś z tych myśli jest Ci bliska :)

Podobne wpisy

Brak komentarzy: