Ostatnie tygodnie mijają mi w tematyce rozwoju i zbierania inspiracji, w ten weekend szczególnie ponieważ spotykam się z fantastycznymi lud...

32 Komentarzy
Ostatnie tygodnie mijają mi w tematyce rozwoju i zbierania inspiracji, w ten weekend szczególnie ponieważ spotykam się z fantastycznymi ludźmi i czerpię wiedzę od najlepszych na See Bloggers w Gdyni.

Nie byłabym sobą, gdyby nie poruszyły mnie przepięknie proste i trafiające w sedno przesłania ze sceny.

Sami oceńcie, czy naprawdę wiele więcej trzeba, jeśli trzymamy się podstaw:

 • rób to co lubisz,
 • nie krzywdź innych,
 • miej dobre intencje,
 • zapewniaj komfort,
 • nie spiesz się.

O ile łatwiej idzie się przez życie, jeśli masz ustalone wartości i zasady, którymi kierujesz się po drodze.  

A jaki jest Twój kręgosłup moralny?

Na scenie oczywiście niezawodny i jak zwykle pełen szczerości i prawdy Łukasz Jakóbiak - podziwiam i dziękuję.
Podobne wpisy

32 komentarze:

 1. Na See Bloggers mi zawsze jakoś nie po drodze, głównie ze względu na mocno wakacyjny termin. Generalnie takie spotkania mogą być motywujące, o ile są na nich motywujący ludzie. Mnie zdarzyło się być na spotkaniu blogerów, które służyło głównie temu, by mogli się polansować organizatorzy i było to dość żenujące.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej! ja byłam pierwszy raz i muszę przyznać, że pierwszego dnia byłam głównie obserwatorem, dzisiaj już zdecydowanie lepiej się czułam i bardziej otworzyłam na to co oferowało całe przedsięwzięcie. Na szczęście Gdynię mam praktycznie pod nosem, więc bardzo się cieszę, że mogłam wziąć udział i zobaczyć na żywo osoby, które na co dzień uśmiechają się do mnie głównie z ekranów komputera czy telefonu. Duża inspiracja i dawka wiedzy, ale to oczywiście wszystko zależy od projektu imprezy. Mam nadzieję, że kolejny Twój udział w podobnym przedsięwzięciu będzie się pokrywał z Twoimi oczekiwaniami :)

   Usuń
 2. Pytanie było o kręgosłup moralny. Ja wyznaję zasadę, żyj tak aby ludzie czuli się przy Tobie wyjątkowo i żebym zawsze mogła spojrzeć sobie prosto w oczy. Tylko tyle, albo aż tyle.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piękne to co napisałaś, dziękuję! Często tak jest, że te z pozoru najprostsze i najbardziej oczywiste rzeczy okazują się być najtrudniejsze..

   Usuń
 3. Zazdroszczę tego spokania w Gdyni, może kiedyś i mi będzie dane :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Życzę Ci tego, może będzie okazja się spotkać i poznać na żywo :)

   Usuń
 4. Super ! Ja jadę do Mielna na Blog Matters we wrześniu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo nie słyszałam, będzie mi miło jeśli wrócisz z informacją jak było :)

   Usuń
 5. Dla mnie jest ważne, aby być w zgodzie ze sobą, aby mówić prawdę i aby żyć nie tylko dla siebie, ale także dla innych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super! W dzisiejszych czasach bardzo trudno zachować balans dlatego zawsze warto zapytać siebie co jest dla nas ważne, określić swoje zasady i wartości i za nimi podążać. Do tego też potrzeba wiary w swoje możliwości i odwagi :) Super jest dostawać, ale jeszcze fajniej dawać innym to co mamy najlepsze i to chyba jest jeden z ważniejszych elementów tego co mamy do zrobienia ;)

   Usuń
 6. Dla mnie podstawową zasadą jest szczerość. Brak otwartości w relacjach międzyludzkich generuje wiele niepotrzebnych problemów, które zniknęłyby, gdyby tylko ludzie potrafili powiedzieć sobie prawdę prosto w oczy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, szczerość według mnie jest niezbędnym elementem zaufania do drugiej osoby - oczywiście ważna jest też umiejętność przekazania tej szczerości ;)

   Usuń
 7. Super! Musiało być tam naprawdę MEGA INSPIRUJĄCO!!! ❤️❤️❤️

  OdpowiedzUsuń
 8. Bądź sobą i nie wchodz w strefę komfortu innych😄

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo bardzo cenna uwaga, dajmy żyć innym ich własnym życiem ;)

   Usuń
 9. Chciałabym tam być...ale raczej nie realne. Kilka lat temu mieszkałam w trójmieście...dziś dzieli mnie 2,500 km :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurcze, może w kolejnych edycjach będzie okazja? naprawdę ciekawe przedsięwzięcie :) pozdrawiam z Trójmiasta na co dzień ;) gdzie teraz mieszkasz?

   Usuń
 10. Super przesłanie z See Bloggers, osobiście nie miałam możliwości, aby w tym terminie zawitać, ale słyszałam mnóstwo pozytywnych wrażeń i słów po tym wydarzeniu. Być może następnym razem również dane mi będzie uczestniczyć :)
  Pozdrawiam i ściskam mocno!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe doświadczenie, mam nadzieję do zobaczenia w kolejnych edycjach! ;)

   Usuń
 11. Dobre przesłanie! Trzeba być sobą, mieć cierpliwość i trzeba kochać to co się robi, a wtedy wszystko będzie prawdziwe i ludzie to zauważą :) Ale wiadomo - na wszystko trzeba czasu - jeden potrzebuje go więcej, drugi mniej, i trzeba to zaakceptować :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to prawda - każdy w swoim tempie, ale są pewne wartości, które powinny być naturalne jeśli chodzi o wszystkich ludzi a niestety coraz częściej widać absolutne znieczulenie wśród społeczeństwa..

   Usuń
 12. Szkoda, że dowiedziałam się o seebloggers kiedy już trwało: <

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam polubić ich FP na FB, ja tak miałam w zeszłym roku, że się zagapiłam ale w tym roku dostałam facebookowe przypomnienie ;)

   Usuń
 13. Oo także byłem ;) Zawsze wracam z głową pełną pomysłów z See Bloggers.
  Co do Łukasza Jakóbiaka to kompletnie mnie oczarował, a miałem dość różne odczucia co do jego osoby. Fantastyczna prezentacja. Pełna szczerości, śmiechu no i wzruszeń na koniec!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo widzisz to się pewnie gdzieś minęliśmy nieraz na korytarzu :) ja byłam bardzo ciekawa jego prelekcji i również wyszłam z niej z pozytywną energią i motywacją do działania.

   Usuń
 14. Dodałabym jeszcze: czyń dobro każdego dnia :)

  OdpowiedzUsuń
 15. See Blogers coraz bardziej mnie zachęca. Myślałam, że to impreza raczej dla paru najbardziej wpływowych blogerów, a tu słyszę ogromną popularność :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, jest bardzo fajnie. To co mi się również podobało to to, że faktycznie były osoby, które są uznawane jako wpływowi blogerzy, a nikt nie zadzierał nosa i była naprawdę taka partnerska relacja :)

   Usuń
 16. Zgadzam się w 100% z tymi zasadami. Najważniejsze jest to, żeby blogować, blogować z pasją i robić to co lubimy. Wszystko inne wtedy będzie układało się po naszej myśli. Fajna, krótka, ale z wyjątkowym przesłaniem relacja. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie! Dziękuję, może kiedyś będzie okazja się spotkać na żywo przy kolejnych edycjach - pozdrawiam :)

   Usuń