Żeby podnieść swoją konkurencyjność, musisz ograniczyć swoją uniwersalność.   Damn! Niby proste zdanie.. niby (!) a jednak odwaliło u m...

4 Komentarzy
Żeby podnieść swoją konkurencyjność, musisz ograniczyć swoją uniwersalność.
 
Damn! Niby proste zdanie.. niby (!) a jednak odwaliło u mnie ostatnio mega robotę. Nie muszę być we wszystkim perfekcyjna, nie muszę robić wszystkiego sama, mogę poprosić innych o pomoc bo „dam radę” nie oznacza, że samemu wszystko ogarniesz - oznacza jedynie, że znajdziesz rozwiązanie a czasem rozwiązaniem jest poproszenie kogoś o pomoc.
 
Im szybciej to zrozumiesz tym lepiej.
 
A zatem, warto czasem spuścić powietrze, odważyć się i dać sobie prawo do tego aby być nieperfekcyjnym.

Spróbuj spojrzeć 👀 na ludzi, którzy Cię otaczają jak na zespół. Na zespół, z którym zajdziesz zdecydowanie dalej niż w pojedynkę. Idź przez życie z przeświadczeniem, że wszyscy gramy do jednej bramki - dzisiaj ktoś „kryje” Ciebie jutro Ty pomożesz komuś innemu, w czymś w czym jesteś najlepszy albo w tym, w czym się specjalizujesz. 
 
I tak krok po kroku, krok po kroku będziesz poruszać się do przodu.
 
Podróż w pojedynkę i podnoszenie się w pojedynkę, na dłuższą metę, jest naprawdę mega męczące - pozwól innym też realizować ich misję.
 
Takie podejście, według mnie, zdecydowanie uwalnia i pozwala ruszyć z kopyta, a przede wszystkim możemy skupić się na sprawach najważniejszych.

To co, ruszamy na podbój świata? :))

 


Podobne wpisy

4 komentarze:

 1. Świetnie to ujęłaś :) Ja właśnie jestem jedną z tych osób, które uwielbiają brać wszystko na własne barki. W końcu jestem multizadaniowa i zawsze myślę, że "nikt nie zrobi tego lepiej niż ja" :D Takie myślenie prowadzi u mnie do nadmiernego stresu i ogromnego przemęczenia. Zdecydowanie czas z tym skończyć!
  Miłego i słonecznego dnia! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, tak znamy się Zosia Samosia :) trzymam kciuki za pracę w tym obszarze - ściskam, buziaki i do następnego :*

   Usuń
 2. Ja luię po prostu robić wszystko sama..! Od razu wydaje mi się że ktoś coś zrobi gorzej niż ja sama..:p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolejna Zosia Samosia :) mi coraz bardziej zaczyna się podobać działanie w zespole :)

   Usuń