Uwielbiam czytać książki, rozwijać się i uczyć od autorytetów w swojej dziedzinie. Jak dobrze wiecie bardzo mocno interesuję się tematy...

4 Komentarzy


Uwielbiam czytać książki, rozwijać się i uczyć od autorytetów w swojej dziedzinie. Jak dobrze wiecie bardzo mocno interesuję się tematyką rozwoju osobistego i pracą nad sobą, dlatego cały czas dużo od siebie wymagam i wysoko podnoszę poprzeczkę.

Dzisiaj chciałabym się z Wami podzielić niektórymi cytatami, które mnie motywują i dają powera do działania. Bardzo często je sobie odświeżam bo uważam je za swego rodzaju afirmacje.

Takie sentencje skłaniają do refleksji: pomagają mi aby nie zgubić celu, wiary w swoje możliwości i wytrwać w swoich postanowieniach a jednocześnie zatrzymać się, docenić to co dostałam od życia i co sobie wypracowałam.- Szczygielski
"Myślę, że najgorsze, co może kogoś spotkać, to przegapienie swojego życia. Niewykorzystanie swojej szansy na zrealizowanie swoich pragnień, na znalezienie sensu i wreszcie - na poznanie i pokochanie siebie samego. Najgorsze dla człowieka to obejrzeć się wstecz, gdy jest już za późno, spojrzeć na swoje życie i uświadomić sobie, że - z głupoty, lenistwa czy tchórzostwa - nie poszło się drogami, którymi chciało się iść."
-
"W życiu warto mieć odwagę: 
Warto mówić “Dzień Dobry” obcym ludziom, warto zrobić sobie wstyd na oczach wszystkich ludzi, warto mieć przyjaciół i wrogów też warto mieć. Warto czasem nie wziąć parasola, gdy pada deszcz, warto nie doczytać książki i wrócić do niej po latach, warto pisać wiersze nawet te nie udane. Warto wskoczyć do jeziora w ubraniu, warto śmiać się na ulicy bez powodu, warto czasem niczego nie tłumaczyć. Warto udawać czasem głupków chociaż wiemy dobrze o co chodzi. Warto słuchać każdej muzyki, warto marzyć, warto zgubić się w obcym mieście, warto poznać nowych ludzi, i zapomnieć o starych znajomych, warto napisać list i go nigdy nie wysłać. Warto być realistą, pesymistą, optymistą. Warto zadzwonić o 1 w nocy do przyjaciółki i się wypłakać, warto pójść na samotny spacer, warto zapalić znicz na opuszczonym grobie. Warto żyć i nie pytać dlaczego."


Éric-Emmanuel Schmitt "Oskar i pani Róża"
"(... )życie to taki dziwny prezent. Na początku się je przecenia: sądzi się, że dostało się życie wieczne. Potem się go nie docenia, uważa się, że jest do chrzanu, za krótkie, chciałoby się niemal je odrzucić. W końcu kojarzy się, że to nie był prezent, ale jedynie pożyczka. I próbuje się na nie zasłużyć."

 
- Bruno Ferrero
"Tajemnica szczęścia tkwi w dostrzeganiu wszystkich cudów świata, przy jednoczesnej dbałości o dwie krople oliwy na łyżeczce."

- Kirk Douglas
"Żeby osiągnąć cokolwiek, musisz być na tyle odważny, by przegrać."

- Shoma Morita
"Machnij ręką na siebie. Zacznij działać teraz, gdy jesteś neurotyczny, niedoskonały, wiecznie zwlekający, leniwy, niezdrowy, czy też jakiejkolwiek innej niecelnej etykiety w odniesieniu do siebie samego używasz. Idź naprzód i bądź najlepszą niedoskonałą osobą, jaką możesz być i zabierz się za rzeczy, jakich chciałbyś dokonać, zanim umrzesz". 
-
"Gdy się boję stawić czoła przeszkodom, które są na mojej drodze, zamykam oczy i wyobrażam sobie siebie w wieku 90 lat. Czuję się jak starzec, który żałuje wszystkiego czego bał się dokonać w przeszłości, wszystkich niewykorzystanych szans i możliwości. Mówię do siebie z żalem: "tak bardzo chciałbym być znowu młody", wtedy otwieram oczy..."
 
 
- Henri Amiel 
"Talent - to robić z łatwością coś, co dla innych jest trudne. Robić coś co jest niemożliwe dla talentu - to geniusz."

- Thomas Jefferson
"Odkryłem, że im ciężej pracuję tym bardziej sprzyja mi szczęście."

- Jim Rohn
"Każdy z nas doświadczy jednego lub drugiego - przykrego rygoru lub dojmującego żalu. Różnica polega na tym, że ból samodyscypliny waży tylko kilka gramów, podczas gdy ból żalu - wiele ton."

-Earl Nightingale
"Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu, czas i tak upłynie."

- Jan Paweł II 
"Jeszcze będzie pięknie mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie."

 
"Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń."
 
"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali więcej." 

Podobne wpisy

4 komentarze:

 1. Ten post jest dla mnie.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnóstwo mądrości! Nie dziwię się nic a nic, że motywują Ciebie :) Są rewelacyjne! Człowiek od razu po przeczytaniu tych słów zastanawia się nad sobą i wie, że może więcej... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, mam nadzieję, że innych również zainspirują i zmotywują do działania :) pozdrawiam! :*

   Usuń