Pierwsze promyki słońca tego roku już za nami i mam nadzieję, że to dopiero początek!  Nie wiem jak u Was, ale ja zdecydowanie wyczekuj...

0 Komentarzy
Pierwsze promyki słońca tego roku już za nami i mam nadzieję, że to dopiero początek! 

Nie wiem jak u Was, ale ja zdecydowanie wyczekuję pięknego lata, jak nie w Polsce to w tym roku na pewno spędzę kilka dni urlopowych w jakiś ciepłych klimatach ;)

Urlop i opalanie to często dwa nieodłączne elementy, a zatem, jak przygotować się przed i co robić po opalaniu aby muśnięta słońcem skóra jak najdłużej zachowała zdrowy wygląd


Polecam dietę poprawiającą stan cery i nadającą koloryt, która ma na celu przede wszystkim przyspieszyć regenerację ale także nadać łagodny, brzoskwiniowy kolor.

Postawmy na produkty pochodzenia roślinnego, które będą bogate w witaminę A, C, E a także beta-karoten, są to silne przeciwutleniacze, których zadaniem, między innymi, jest ochrona naszych komórek przed zniszczeniem a beta-karoten dodatkowo nadaje kolor.

Co powinno się znaleźć w naszym codziennym menu?

Minimum przez 2-3 dni przed wyjazdem powinniśmy uwzględnić w naszej diecie między innymi:

  • marchew, pomidory i czerwoną paprykę, 
  • brokuły, szpinak i nać pietruszki,
  • melon, mango i morele,
  • brzoskwinie i nektarynki,
  • czarna porzeczka, truskawki.

Dla podtrzymania kolorytu skóry po urlopie powinniśmy stosować taką dietę przez minimum 2 tygodnie. Oczywiście wspomniane produkty są wskazane nie tylko w okresie opalania natomiast w tym czasie warto zwrócić na nie szczególną uwagę.

Dajcie znać czy planujecie jakieś wyjazdy w tym roku i koniecznie gdzie bo ja jestem akurat na etapie wybierania destynacji :)

Podobne wpisy

Brak komentarzy: