Wiara  i zaufanie do samego siebie to jedne z najcenniejszych umiejętności jakie możemy w sobie wypracować. Wewnętrzna pewność, siła pr...

10 Komentarzy
Wiara i zaufanie do samego siebie to jedne z najcenniejszych umiejętności jakie możemy w sobie wypracować.

Wewnętrzna pewność, siła przekonania i głęboka wiara we własne możliwości są najszybszą trampoliną do sukcesu, osiągnięcia celów i realizacji najskrytszych marzeń. 

Dlaczego zatem tak wiele osób ma problem aby uwierzyć w siebie i swoje możliwości?

Zdarza się, że w efekcie życiowych porażek, chorego perfekcjonizmu, zawodu bliskich osób czy innych zawirowań po prostu przestajemy wierzyć i zaczynamy odpuszczać niektóre rzeczy. 

Godzimy się na bycie przeciętnym bo brakuje nam motywacji i poczucia, że zasługujemy na coś lepszego.

Co zatem pomaga nam w budowaniu wewnętrznej siły?
PRZEJRZYSTOŚĆ/WYRAZISTOŚĆ - musisz dokładnie określić i zdecydować czego chcesz, co chcesz osiągnąć i jaką osobą chcesz się stać. Spisz na kartce co jest dla Ciebie ważne, jak chcesz wyglądać, czuć się, co chcesz osiągnąć, gdzie pojechać, jaką pracę chcesz wykonywać. Bądź precyzyjny: stwórz wizje swojego życia - mapę swoich marzeń i co ważne: nie ograniczaj się przy tym! 

PRZEKONANIE - musisz uwierzyć, że jesteś w stanie osiągnąć wszystko czego tylko zapragniesz. Wiara innych osób jest na pewno pomocna - ważne aby otaczać się ludźmi, którzy będą nas ciągnąć do góry a nie w dół - ale to, że inni będą w nas samych wierzyć jest tylko elementem układanki. Jeśli Ty sam w siebie nie uwierzysz to choćby cały świat mówił Ci jaki jesteś wspaniały i, że "dasz radę" niewiele to zmieni w Twojej sytuacji bo nikt życia za Ciebie nie przeżyje

ZAANGAŻOWANIE - musisz postanowić, że zrobisz wszystko co będzie konieczne i będziesz w stanie zapłacić cenę - z wyprzedzeniem - za każdy sukces, jaki sobie założysz, że chcesz osiągnąć. Wiele ludzi mówi, że chce to, tamto, sramto, owamto ale sporo z tych osób nie chce się pochylić czy pomęczyć nawet przez chwilę by to osiągnąć. Bardzo często też zbyt szybko odpuszczamy dlatego ważne jest aby zobowiązać się przed samym sobą, że dam z siebie maksa i nawet gdy będzie źle to nie odpuszczę. 

KONSEKWENCJA - każdego dnia rób mały krok, który będzie Cię przybliżał do realizacji Twoich celów, pracuj na nie każdego dnia, aż zostaną osiągnięte. Małe rzeczy, duże rezultaty. Zbyt często przeceniamy to co jesteśmy w stanie zrobić jednego dnia a zbyt mało doceniały drobnostki, które robimy codziennie. Każdy może mieć gorszy dzień, ważne aby z jednego gorszego dnia nie zrobiło się gorsze pół roku czy więcej. Działaj a zobaczysz wkrótce, że coś takiego jak efekt kuli śnieżnej jest czymś bardziej niż realnym. 

Powodzenia! 

Take chances, take a lot of them. 
Because honestly, no matter where you end up and with whom, 
it always ends up the way it should be. 
Your mistakes make you who you are. 
You learn and grow with each choice you make. 
Everything is worth it. 
Say how you feel, always. 

Be you, and be okay with it.Podobne wpisy

10 komentarzy:

 1. Takie oczywiste, a takie trudne do zrealizowania. Najważniejsze to się nie poddawać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, trzymać się celu i być wytrwałym. Często z pozoru proste rzeczy w praktyce okazują się trudne, ale na szczęście nie są nie do przeskoczenia ;)

   Usuń
 2. Najtrudniejsza dla mnie jest samodyscyplina.
  Pozdrawiam ��

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam post o samodyscyplinie: http://www.lovhealthylife.pl/2017/08/odwaga-wytrwaosc-i-samodyscyplina-jak.html
   Powodzenia :)

   Usuń
 3. Zaangażowanie o konsekwencja - jak dla mnie najważniejsze :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawy wpis ♥ W docenianiu drobnostek, pomocna jest lista 10 celów na dzisiaj. Powinny tam być zawarte małe cele np. dzisiaj zrobię pranie. Po wykonaniu tych celów jesteśmy z siebie bardziej zadowoleni, bo widzimy że nasze działanie ma rezultaty ♥♥ Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to prawda, często jak robię listę "to do" z satysfakcją odhaczam co udało mi się wykonać i jakoś mocniej się zawsze mobilizuję aby lista zawsze była w 100% wykonana :)

   Usuń
 5. Moim zdaniem konsekwencja jest najważniejszą rzeczą bez której nie można się obejść. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno dla każdego któryś z tych elementów jest do większego lub mniejszego przepracowania, ale wydaje mi się, że każdy jest równie ważny jeśli chcemy długoterminowych efektów :)

   Usuń