Każdemu czasem się wydaje, że cały świat stanął przeciwko niemu - to co miało być sukcesem okazuje się być porażką, Ci którym się zaufał...

4 Komentarzy

Każdemu czasem się wydaje, że cały świat stanął przeciwko niemu - to co miało być sukcesem okazuje się być porażką, Ci którym się zaufało zawiedli na całej linii.

Potykasz się nawet na prostej drodze, a widelec, który wypada z rąk doprowadza do płaczu. Ja to nawet potrafię wpaść w suszarkę z praniem, którą jakoś nagle ciężko zauważyć.

W pewnym momencie może już nawet przestajesz walczyć bo ile można, kiedy ciągle wszystko idzie nie tak. Mój ulubiony cytat na takie momenty:

(...)dam radę.
- A jak nie?
- Dam.
- A jak nie?
- Dam.
- A jak upadnę?
- To się podniosę.
- A jak się nie podniosę?
- To sobie poleżę. 

I powiem Wam, że polecam tak chwilę sobie po prostu zwyczajnie "poleżeć", odpuścić i odpocząć - przestać szarpać się ze światem. Ma się wtedy czas aby spojrzeć na sprawy z innej perspektywy, poobserwować, przemyśleć i docenić każde doświadczenie.

Można nabrać dystansu bo gdyby nie te wszystkie sytuacje to nie byłoby się dzisiaj tym kim się jest i wtedy przychodzi taki moment, kiedy złość i smutek przechodzą we wdzięczność.

Uczymy się każdego dnia i mamy szansę wykorzystać tę wiedzę i zrobić z tym coś dobrego - bez znaczenia czy dla siebie czy dla innych bo nic nie jest obojętne. Ważne by nie poszło to na marne i nie zostało tylko u Ciebie.

Podziel się tym, bo pomyśl - może zawsze na świecie znajdzie się ktoś kto ma gorzej, a komu możesz pomóc słowem, gestem, "zwyczajnym" uśmiechem czy podaniem dłoni bo już po prostu wiesz jak to zrobić. Bądź wdzięczny za to, że możesz komuś pomóc. 


Podobne wpisy

4 komentarze:

 1. Świetne podejście! A cytat zapisuję :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękny tekst!
  Też pisałam o tym kiedyś na blogu, że zwyczajnie trzeba sobie czasami odpuścić i nie przyjmować tego nigdy jak porażkę.
  Nie jesteśmy, my ludzie, robotami (na szczęście) i stop i dystans musi być dla równowagi psychicznej!

  Pzdr,
  W.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie i bardzo dziękuję! :) ściskam!

   Usuń