Kiedyś uwielbiałam siebie szufladkować. Uwielbiałam narzucać sobie chore standardy - wydawało mi się, że ciągłe podnoszenie sobie poprzeczk...

4 Komentarzy
Kiedyś uwielbiałam siebie szufladkować. Uwielbiałam narzucać sobie chore standardy - wydawało mi się, że ciągłe podnoszenie sobie poprzeczki jest moją siłą - niestety jedyny efekt jaki z tego był to wpadanie ze skrajności w skrajność i ciągle niezadowolenie z siebie.

Zamiast być swoim najlepszym przyjacielem byłam dla siebie najsurowszym sędzią, wiecznie dokręcającym śrubę i szukającym dziury w całym.

Z perspektywy czasu widzę jak bardzo potrafimy sami siebie w ten sposób krzywdzić i ile możemy stracić. 

Teraz wiem, że jeśli się potknę lub raz na jakiś czas odpuszczę nic się nie stanie - żadna tragedia. Nawet więcej, teraz z pełną świadomością wiem, że to cześć tego całego „planu”.

Sztywne reguły nie sprawią, że poczujesz się bardziej szczęśliwy.

Dzisiaj #kochamsiebiewkazdymwydaniu* tą silną i tą słabą - sporo czasu mi to zajęło, ale nie oddałabym tego miejsca w którym jestem teraz bo to niesamowite uwolnienie od schematów daje mi świeże spojrzenie, wiarę w siebie, ogromną siłę i energię do działania.

Nauczyłam się cieszyć każdym małym sukcesem i głównie na tych pozytywach się skupiam - z potknięć wyciągam wnioski i idę dalej.

Akceptacja i wiara w siebie - dwa słowa, które mają naprawdę ogromną moc i sprawiają, że życie można zobaczyć w całkiem innych - zdecydowanie lepszych kolorach :)

*btw, sprawdźcie hasztag powyżej na IG - znajdziecie tam mnóstwo inspirujących kobiet!
Podobne wpisy

4 komentarze:

 1. Świetne podejście! Ja bardzo się staram kochać siebie w każdym wydaniu :) na razie jestem na etapie wyrabiania nawyku pozytywnego myślenia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Staram się nie mówić nic złego na temat innych, świata czy swój. Jeśli spodobają mi się okulary ekspedientki w sklepie, to mówię jej to od razu, z uśmiechem na ustach i życzeniem miłego dnia. Bo wierzę, że dobre słowo wraca. O sobie też staram się mówić w kategorii sukcesów, a nie porażek. A jeśli chodzi o "świat" to tłumaczę sobie, że nie na wszystko mam wpływ. Ale jeśli na czymś mi na prawdę zależy to konsekwencja w działaniu może zdziałać cuda. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wow, mega miło się to czyta tym bardziej, że mamy podobne spojrzenie na świat! Super! Ściskam jesiennie ale mega ciepło! <3

   Usuń