Jestem zwolenniczką pracy w ciszy i skupieniu - systematyczności i samodyscypliny uczę się każdego dnia.  Codziennie wiele razy zadaję...

0 Komentarzy

Jestem zwolenniczką pracy w ciszy i skupieniu - systematyczności i samodyscypliny uczę się każdego dnia. 

Codziennie wiele razy zadaję sobie pytanie: jaki wpływ będzie miało to co teraz robię albo czego nie robię na moje plany, cele i marzenia - czy mnie to do nich przybliża czy może od nich oddala?

Zawsze wymagam od siebie więcej - przestałam się porównywać z innymi, jeśli już to patrzę na siebie sprzed jakiegoś okresu czasu i sprawdzam czy choć trochę ruszyłam do przodu.

Bardzo często jest tak, że widzimy sukcesy i zazdrościmy innym, że im po prostu w życiu wyszło albo, że ktoś miał farta. Wolimy tak powiedzieć niż przyznać, że ktoś na coś po prostu solidnie zapracował - usprawiedliwiamy się bo sami odpuściliśmy np. woleliśmy w tym czasie pooglądać serial, pospać, pograć w grę na komputerze czy wyjść na drinka ze znajomymi.

Jeśli zastanawiasz się czasem: czemu komuś wychodzi a komuś nie, jak to się dzieję, że ktoś jest bardziej skuteczny a ktoś mniej albo że komuś coś przychodzi łatwiej i szybciej to może nie do końca chcesz widzieć, że za tymi efektami jest ogrom codziennej, ciężkiej i solidnej pracy?

Poniżej podsyłam listę kilku - z pozoru prostych - tipów których staram się trzymać i które poniekąd  trzymają mnie w ryzach każdego dnia i wyznaczają dobry kierunek. Wierzę, że z takim podejściem i pracą nad sobą można zrealizować mnóstwo ambitnych i ważnych celów :)

  1. Zdecyduj i działaj kiedy inni cały czas się jeszcze zastanawiają. Bądź proaktywny!
  2. Pracuj kiedy inni nadal marzą, planują i rozmyślają jakby tu mogli jeszcze zmienić świat. Ty zacznij od siebie.
  3. Oszczędzaj i inwestuj kiedy inni wydają lekką ręką, żyją ponad stan i zaciągają kolejny kredyt.
  4. Ucz się i rozwijaj kiedy inni odpoczywają lub myślą, że już nie muszą.
  5. Bądź zawsze gotowy do działania kiedy inni są nieuważni.
  6. Chwal gdy inni krytykują - szukaj pozytywów i bądź wspierający dla ludzi których spotykasz.
  7. Słuchaj kiedy inni mówią. Każdą osobę traktuj z szacunkiem bo nigdy nie wiesz co może wnieść do Twojego życia. 
Co można jeszcze dołożyć do tej listy? :)
Podobne wpisy

Brak komentarzy: